Чому гріється холодильник


Чому гріється холодильник
Коли господарі вперше помічають, що холодильник нагрівається, вони починають нервувати і ставити питання сервісній службі. Але це природний процес. Чи потрібно вживати заходів, залежить від ступеня нагріву та з’ясування причини. Холодильник – це агрегат, який працює за принципом теплового насоса. Звичайно, охолодження всередині відбувається за рахунок відведення тепла назовні. При цьому нормальна температура працюючого компресора становить 50-60°С.

Чому нагріваються стінки холодильника

Відведення тепла здійснюється через конденсатор-теплообмінник. Він розташовується або позаду агрегату, або бічних стінках. Під час роботи компресора, охолодження камер та прокачування холодоагенту, температура теплообмінних решіток нагрівається, і досить відчутно. Буває, що агрегат гріється з обох боків від зовнішніх джерел тепла, наприклад, від варильної поверхні, духовки або радіатора опалення. Холодильник зазнає підвищеного навантаження і компресор може швидше вийти з ладу. Саме тому фахівці радять встановлювати побутову техніку у «правильних» місцях, не порушуючи умов експлуатації. Бувають інші причини, чому нагріваються стінки холодильника, які ніяк не пов’язані з поломкою:

  • Занадто інтенсивна робота компресора одразу після повного розморожування агрегату;
  • Завантаження морозильника великими обсягами неохолоджених продуктів;
  • Зайва льоду в морозильній камері (більше відноситься до застарілих моделей). У холодильниках типу Хитачі R-V660PUC7BEG із системою No frost проблем із погіршенням теплообміну через зайву льоду не виникає;
  • Активація функції швидкого заморожування;
  • Нещільно зачинені двері.
    Визначити, наскільки сильно гріється агрегат і чи потрібно викликати майстра досить просто. Якщо нагрівання відбувається циклічно (температура стін підвищується під час роботи компресора і остигає у фазі спокою), ви легко утримуєте на теплообміннику ззаду або на бічній стінці долоню – все добре. Якщо ж нагрівання інтенсивніше, він відповідає режиму роботи компресора, краще викликати майстра.

Що робити, якщо гріється морозильна камера

Раніше абсолютно у всіх моделях морозильна камера розміщувалася вгорі, як у двокамерному холодильнику Hitachi R-VG660PUC7GPW. Зараз раціональнішими і ефективнішими вважаються моделі з нижнім розташуванням морозилки. Незалежно від місця розташування, невелике нагрівання стін не повинно викликати занепокоєння. Вища, ніж зазвичай, температура свідчить або про те, що рівень заморозки знаходиться в максимальному положенні (тоді його потрібно виставити на середній рівень), або, якщо це не допомогло, про серйозну поломку та необхідність виклику майстра для діагностики несправності. Щоб агрегат прослужив якнайбільше, обов’язково залишайте зазори в кілька сантиметрів між побутовою технікою та стінами, кухонним гарнітуром.


Що робити, якщо гріється холодильник між камерами


Це цілком природний процес, який відповідає законам фізики. Причому гріється не тільки перегородка холодильника між камерами, а й периметр отвору дверей, як, наприклад, у двокамерному холодильнику Hitachi R-VG660PUC7GGR Цей контур спеціально підігрівається, щоб уникнути появи крапель конденсату на цих поверхнях.

Чи залежить нагрівання холодильника від кліматичного класу агрегату

Так. Залежно від кліматичного класу, холодильники Hitachi відрізняються потужністю компресора, площею теплообміну, шаром теплоізоляції, енергоспоживанням. На українському ринку представлені агрегати у нормальному (N) та субнормальному (SN) виконанні. Є й комбіновані моделі SN-T з інтервалом робочих температур від +10 до +43 °С, але вони дорожчі. Розрізняють чотири основні кліматичні класи:

  • SN (субнормальний) від +10°C до +32°C: цей клас підходить для приміщень з помірними температурами, таких як коридори чи лоджії, де можуть бути знижені температури.
  • N (нормальний) від +16°C до +32°C: цей клас підходить для широкого спектру умов навколишнього середовища та задовольняє більшість потреб споживачів. Холодильники цього класу ефективно працюють при помірних температурах.
  • ST (субтропічний) від +16°C до +38°C: цей клас призначений для використання в умовах з високою температурою та вологістю, характерних для південних регіонів.
  • T (тропічний) від +16°C до +43°C: цей клас підходить для сухих тропічних умов з високою температурою всередині приміщення. Такі умови можуть виявитися у відкритих кухнях або приміщеннях, де немає ефективної системи кондиціонування повітря.


Кожен із класів має свої особливості. Так, агрегати тропічного типу можна експлуатувати не лише за більш високих температур, а й підвищеної вологості. У них збільшена площа теплообміну, і такі агрегати менше гріються з обох боків. Інформація про кліматичний клас розташована на шильдику, в паспорті, як у Hitachi R-V660PUC7PWH.