Кліматичні класи холодильників


Кліматичні класи холодильників
Вибираючи холодильник Хитачі або агрегат будь-якого іншого бренду, обов’язково потрібно звертати увагу на клас клімат. Ця характеристика не менш важлива ніж зовнішній вигляд, габарити, ціна моделі.

Що таке кліматичний клас холодильника
Грубо кажучи, кліматичний клас – це той рекомендований діапазон температури навколишнього середовища, коли агрегат буде працювати без збоїв. Цей параметр позначається англійськими літерами. Зазвичай вони вказуються на табличці (шильдику), розміщеній на задній панелі корпусу, як холодильник Hitachi R-V660PUC7BSL.
Увага! Гарантійні зобов’язання не розповсюджуються на агрегати, що експлуатувалися з порушенням рекомендацій виробника.
Базова таблиця для визначення кліматичного класу холодильника:
Загальноприйняте позначення
Діапазон робочих температур
Де може експлуатуватись агрегат
N нормальний (normal)
Від +16 до +32°C
Найбільш популярні моделі на українському ринку. Холодильники кліматичного класу n (нормальний) мають оптимальні характеристики енергоефективності та задовольняють більшість споживачів. При більш високих температурах у приміщенні рекомендовано вмикати кондиціонер
SN субнормальний (subnormal)
Від +10 до +32°C
Агрегат з маркуванням кліматичний клас sn (субнормальний) підходить для експлуатації в приміщеннях, що погано опалюються, наприклад, на лоджіях, в коридорах, підвалах.
ST субтропічний (subtropical)
Від +18 до +38°C
Хлодильники кліматичного класу st (субтропічний) призначені для спекотних регіонів із високою вологістю.
T тропічний (tropical)
Від +18 до +43°C
кліматичний клас t (тропічний) необхідний виключно для сухого тропічного клімату з високою температурою всередині приміщення

Кліматичний класДіапазон температурОпис
N (нормальний)Від +16°C до +32°CНайбільш популярні моделі на українському ринку. Холодильники класу N мають оптимальні характеристики енергоефективності та задовольняють більшість споживачів. Рекомендується вмикати кондиціонер при більш високих температурах у приміщенні.
SN (субнормальний)Від +10°C до +32°CПідходить для експлуатації в погано опалюваних приміщеннях, таких як лоджії, коридори, підвали.
ST (субтропічний)Від +18°C до +38°CПризначений для використання в спекотних регіонах з високою вологістю.
T (тропічний)Від +18°C до +43°CНеобхідний для сухих тропічних кліматів з високими температурами всередині приміщення.
Кліматичні класи холодильників

Оптимальний варіант – придбання для квартири або офісу побутової техніки з маркуванням N. Але споживачам все більше подобаються мультикласові моделі, наприклад, N-ST, N-T, SN-ST, SN-T.
Якщо на шильдику вказані всі 4 класи, значить, агрегат можна експлуатувати при всіх діапазонах, тобто від +10 до +43°C.
Який кліматичний клас холодильника кращий?
В Україні найбільш популярні види холодильників із класами N та SN, оскільки вони підходять для наших широт. На півдні, в приміщеннях, де багато готують, розташовані з сонячного боку, ставлять побутову техніку з маркуванням ST, рідше – з маркуванням кліматичного класу t (тропічний). Тут потрібно розуміти, що чим вища температура експлуатації, тим дорожче буде модель за рахунок:

  • більш потужного компресора та енергоспоживання;
  • більшої площі випаровування;
  • наявність додаткових вентиляторів, які забезпечують тепловіддачу.
    Популярні в Україні моделі холодильник Hitachi R-BG410PUC6XGPW та холодильник Hitachi R-B410PUC6INX відносяться до класу SN-T. Це означає, що їх можна експлуатувати в приміщеннях з діапазоном температур від +10°С до +43°С. За таким самим принципом визначають і кліматичний клас морозильної камери.
    Тепер ви знаєте, чим відрізняються моделі за цим важливим параметром і можете легко дізнатися допустиму температуру для експлуатації будь-якого агрегату, холодильник HITACHI R-V660PUC7PWH або скриню.